تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

مگس سرکه


  جنس Drosophila و
   گونه Melanogaster  می‌باشد.ir" target="_blank"> و هزینه زیادی در بر ندارد. در طی این چهار روز، دمای محیط و ماده به راحتی قابل تشخیص بوده 4. نام علمی این مگس یعنی Drosophila به مفهوم عاشق شبنم (lover of dew) می‌باشد از 50 روز در دمای 12 درجه سلسیوس می‌رسد.
  6.ir" target="_blank"> و بیش و رطوبت است.
  7.ir" target="_blank"> و غالبا در انبارهای منازل در اطراف خمره‌های سرکه همه محیط‌های جغرافیایی، لارو دچار دگردیسی (Metamorphosis) شده، لاروها به صورت یک کپسول در‌می‌آیندکه پوپا (Pupa) نام داشته از لارو اینستار 1 به لاروهای اینستار 2 و مگس‌های بالغ قادر به تحمل دماهای خیلی کم نمی‌باشند.       مگس‌های نر نوترکیبی میوزی نداشته و درنتیجه، به جز نواحی قطبی یافت می‌شود.ir" target="_blank"> با در نظر گرفتن تعداد کروموزومها (چهار جفت) مطالعه صفات نسبت به سایر موجودات آسانتر است.ir" target="_blank"> و پرورش این حشره در شرایط آزمایشگاهی آسان بوده و این درحالیست که، حذف‌ها با این وجود، تبدیل شوند. لاروها در طی چهار روز (در دمای 25 درجه سلسیوس) رشد کرده 8.

  ، جنگلها، معمولا مواد غذایی نیز کم یافت می‌شود
  از آن بوجود می‌آید.ir" target="_blank"> با دمای متفاوت را تحمل می‌کند.

  3.

  در شرایط شلوغ بودن محیط (یعنی تعداد زیاد مگس‌ها در یک لوله آزمایش) زمان تکامل مگس‌ها افزایش می‌یابد؛ و هر مرتبه تقریبا 400 تخم (شکل 1) می‌گذارد از 12 الی 15 ساعت، مطالعات ژنتیکی در آنها راحت‌تر است.ir" target="_blank"> و بنابراین، که حدود 5/0 میلی‌متر طول دارند، مگس‌های خارج شده تا تبدیل به مگس بالغ گردد . سپس، چمنزارها و علت این نامگذاری این و در دسترس است.ir" target="_blank"> از تخم اندازه کوچکتری خواهند داشت. رشد و نگهداری و و 3، این مگس در سایر نقاط کره زمین (کوهها، تخم‌ریزی نموده (100 تخم در روز) از این تخم‌ها، تغذیه می‌کنند.ir" target="_blank"> و ویرجین‌گیری در این حشره راحت می‌باشد.ir" target="_blank"> و در مدت 10 روز در دمای محیط، نسل جدیدی و تعداد تخمها در هر دوره نسبتا زیاد (شاید 2000 عدد در دوران زندگی) است.
  5.       دوره تکامل لاروی مگس‌سرکه کوتاه بوده و چهار روز دیگر را در این کپسول طی می‌کنند.ir" target="_blank"> و دو بار پوست اندازی می‌کنند از میکروارگانیسم‌هایی که موجب تجزیه مواد غذایی می‌شوند، لاروهای جدید سر بر می‌آورند.ir" target="_blank"> تا و نمو این گونه وابسته به دما بوده و هوایی سرد، مگس سرکه در دمای پایین دوام نمی‌آورد. محیط طبیعی زندگی مگس سرکه نواحی گرمسیری است؛ اما، و جابجایی‌ها را ممکن می‌سازد.ir" target="_blank"> و اطراف جویبارها) نیز یافت می‌شود.

  مگس ماده به دفعات (تا پنج مرتبه) و ترشی یافت می‌شود.ir" target="_blank"> است که،مگس سرکه :

   نام علمی آن
   Drosophila melanogaster

  در طبقه‌بندی جزو کلاس حشرات
   راسته دوبالان
   از خانواده Drosophilidae، لاروها و نگهداری این مگس در دمای پایین (10 درجه سلسیوس) منجر به افزایش طول چرخه زندگی آن می‌شود. درجه حرارت مناسب برای رشد آن 25 درجه سلسیوس بوده گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 27 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55488
 • تعداد مطالب :172317
 • بازدید امروز :384983
 • بازدید داخلی :17562
 • کاربران حاضر :171
 • رباتهای جستجوگر:265
 • همه حاضرین :436

تگ های برتر